علل ایجاد نارسایی وریدی و واریس (قسمت اول )

واریس

نارسایی های وریدی به دلایل متعددی ممکن است ایجاد شوند. زمینه های خانوادگی یکی ازدلایل نارسایی های وریدی و واریس می باشند، به عبارت دیگر در برخی ازخانواده ها نارسایی وریدی بیش از بقیه دیده می شوند. همچنین از سایر دلایل ایجاد واریس و نارسایی وریدی می توان به ایستادنهای طولانی اشاره نمود که به ویژه در صورتی که شخص استعداد برای ایجاد نارسایی وریدی داشته باشد می تواند به آن مبتلا گردد.
بنابراین به کسانی که مجبورند بمدت طولانی روی پا بایستند (مانند معلمان ) توصیه می شود که مکررا پاهای خود را خم و راست کنند و یا ازجوراب واریس استفاده نمایند تا از ایجاد نارسایی وریدی جلوگیری شود. همچنین استفاده از داروهای استروژنی و قرصهای پیشگیری از حاملگی نیز می توانند باعث ایجاد و یا تشدید نارسایی وریدی و واریس شوندکه قابل درمان با استفاده از آر اف و لیزر می باشند. در برخی از بیماران مبتلا به نارسایی وریدی نیز علت ایجاد آن و ابتلا به واریس ، حاملگی می باشد که در اینگونه موارد استفاده از لیزر و آر اف معمولا تا چند ماه پس از زایمان به تاخیر می افتد زیرا دربسیاری از موارد پس از ختم حاملگی ، نارسایی وریدی بطور خود بخودا ز بین می رود و یا واریس ونارسایی وریدی کاهش می یابند.
ازدیگر علل ایجاد نارسایی های وریدی و واریس می توان به ترومبوز و تشکیل لخته اشاره نمود. درحقیقت به هر دلیل که بیمار مبتلا به لخته و ترومبوز در عروق وریدی شود ، ممکن است بتدریج در پی انسداد جریان خون وریدی ، دریچه های لانه کبوتری دچار آسیب شده و نهایتا به نارسایی وریدی و واریس منجر شود

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک فوق تخصصی دکترمحمود هادی زاده
۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱
تماس بگیرید.


2691
0 0